W ostatnim miesiącach wykonujemy głównie montaże kominków nowoczesnych w technologii płyt GK Fire line.

Nowoczesne kominki budowane w technologii GK Fire line to naszym zdaniem na chwilę obecną to najbardziej sprawdzona i dająca pewność technologia. Zajmująca niestety nieco więcej czasu niż zabudowa z płyt krzemionkowych. Zabudowy kominków z płyt krzemionkowych zdarzało nam się że pod wpływem wysokiej temperatury płyty wydziały nieprzyjemny zapach, którego zlokalizowanie było niemożliwe więc musieliśmy dokonać demontażu obudowy i ponownego montażu w technologii płyt GK fireline.

W związku z tym na tą chwilę nie robimy obudów z płyt krzemianowo-wapiennych aby uniknąć podobnych problemów dla siebie i dla naszych klientów. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić co wydzielało nieprzyjemne zapachy, ale bez wątpienia była to przed płyta krzemionkowa ponieważ obudowy były wykonane tylko i wyłącznie z tego materiału, a po zdemontowaniu obudowy sam wkład kominkowy nie wydzielał tego nieprzyjemnego zapachu. Płyta GK Fire line też oczywiście ma swoje wady i ograniczenia z których na szczęście przez praktykę możemy sobie łatwo poradzić niestety z płytą krzemionkowa wapienną nie jest to takie proste. Dla klienta finalny produkt praktycznie niczym się nie różni obudowy z płyt GK oraz płyt krzemionkowych można wykańczać praktycznie w identyczny sposób.

Koszty obudów kominkowych z płyty krzemionkowej i płyty fireline są bardzo porównywalne ( płyta krzemionkowa jest droższa w zakupie lecz prostsza w montażu, odwrotnie jak płyta fireline tania w zakupie lecz bardziej pracochłonna). Podsumowując na tą chwilę przyjmujemy zlecenia na zabudowy ale nie z płyty krzemionkowych. Co do wkładów kominkowych to oczywiście jak każda firma w mniejszym lub większym stopniu preferujemy Nasze ulubione marki. Lecz jest duża dowolność w wyborze wkładu kominkowego i bardzo często jest w ten sposób że klient przychodzi do nas z zapytaniem co sądzimy o danym wkładzie kominkowym. Jeśli znamy firmę i mam z nią podpisaną umowę montersko nie ma żadnego problemu żebyśmy zamontowali wkład kominkowy który wskazał klient. Na chwilę obecną umowy monterskie mamy podpisane z 90 lat procentami firm zajmujących się dystrybucją wkładów kominkowych. ważną wskazówką dla naszych potencjalnych klientów jest to że nie przyjmujemy zleceń jeśli klient sam zakupił wkład kominkowy wtedy umowa Monterska nas nie obowiązuje i w przypadku reklamacji wkładu kominkowego oraz ewentualnego demontażu obudowy kominkowej klient musiałby ponieść tego koszty aby uniknąć tych sytuacji nie wykonujemy obudów kominkowych z powierzonych materiałów jest to zapisane w naszej umowie z klientami. Jeśli chodzi o serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne wkładów kominkowych wygląda to następująco serwisy gwarancyjne powinny być wykonywane przez wskazane przez producenta wkładu kominkowego punkty serwisowe serwis pogwarancyjny nie jest objęty tymi wymogami. wkłady kominkowe należy serwisować raz na rok głównie ty czy to czystości deflektora oraz wymiana sznura uszczelniającego drzwi kominka sznur ten powinien być wymieniany po każdym sezonie grzewczym oczywiście są wyjątki bo trzeba zwrócić uwagę na to jak dużo i często klienci używają kominka. Ważne informację jest to że żaden wkład kominkowy nie jest objęte pełną gwarancją. Szyby w żadnym wkładzie kominkowym nie są objęte gwarancją nawet gdyby się stłukła pierwszego dnia używania kominka. Większość producentów wkładów kominkowych także nie udziela gwarancji na wymienne elementy wkładów kominkowych takie jak popielniki i deflektory. w przypadku dodatkowych pytań Zapraszamy do kontaktu.